Dne 27.05.2017 jsme vyzkoušeli restaurační služby v jednom z nejproslulejších vlaků světa, který se honosí přívlastkem nejpomalejší na světě - GEx 903 St. Moritz - Zermatt (Glacier Express); je provozován společnostmi Rhätische Bahn AG a Matterhorn Gotthard Bahn.
Ačkoliv je vlak vybaven barovým vozem, který je možné navštívit mimo dobu podávání obědu, funguje po celém vlaku roznášková služba. Ta je aplikována pochopitelně i na podávání obědu, který je v ceně přepravy (dle zaplaceného rozsahu, bez ohledu na zvolený komfort přepravy), což je servis podobný letecké dopravě.
Co však není běžné již ani v železniční dopravě (natož v letecké), je technologie podávání obědu - jídlo se servíruje hostům do talířů přímo z nádob, ve kterých bylo v kuchyni barového vozu připraveno/uvařeno, případně z nádob, ve kterých se z kuchyně po soupravě transportuje. Množství i kombinaci součástí (v rámci rozsahu zaplaceného obědu) si host určí sám a není výnimkou ani sekundární roznos nerozdaného pokrmu pro ty největší jedlíky.
Trochu zklamáním je komfort barového vozu - konzumace je možná pouze vestoje, což je stejným nešvarem, jako v novodobých vysokorychlostních vlacích.

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: ***
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ****
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: *****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: ****
obsluha/service/service/Bedienung: ****
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ****