Dňa 03.07.2018 bola naším cieľom reštaurácia Hlavná stanica na nádraží Bratislava hl. st. spoločnosti Železnice Slovenskej republiky. Opomenieme jej estetickú hodnotu (odpovedajúcu estetickej hodnote stanice) a zameráme sa na jej ponuku konzumácie.
Mali sme hotové jedlá - polievky Kapustová s klobásou (2,10 EUR) a Gulášová (2,10 EUR) a ako hlavný chod Kurací perkelt s haluškami (5,30 EUR) a Maďarský guláš, knedľa (5,90 EUR). Za nápoj poslúžilo pivo Zlatý Bažant 10 ° (1,35 EUR) a Zlatý bažant čierny 12 ° (1,80 EUR) spoločnosti Heineken Slovensko, víno Royal riesling (0,80 EUR) a voda Bonaqua sýtená (1,50 EUR).
Tak, ako to už často na železničných staniciach býva zvykom, ani táto reštaurácia nemá sociálne zariadenie pre svojich hostí, ktorí sú tak odkázaní na použitie verejného zariadenia stanice.
Výtky k ponúkanému jedlu by sa bohužiaľ našly. My by sme napr. určite váhali použiť slovo perkelt v tejto ponuke a hlavne by sme nepriniesli hosťom stvrdnutý knedlík.
Personál tiež nebol takým, aký by sme u vstupnej brány do zeme očakávali (zrejme to však odpovedá "genius loci" celej stanice, ako bolo spomenuté už vyššie).
Tomu všetkému odpovedá aj naše hodnotenie.

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: ***
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ****
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: ***
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: ***
obsluha/service/service/Bedienung: ***
kvalita/qualité/quality/Qualität: **
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: ***
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: *