Dne 11.08.2017 jsme vyzkoušeli vlak TGV (nově tedy inOui) 8421 Paris Gare de Montparnasse - Bordeaux Saint-Jean společnosti SNCF.
Jelikož se jednalo o tzv. silný den, cestující bez místa cestu absolvovali bohužel i v barovém vozu mezi obědvajícími hosty, což bychom u vlaků této úrovně rozhodně nečekali...
No, obědvajícími - v rozporu s velmi vysokou úrovní francouzské kuchyně, zařazené (coby jedné z mála) do databáze nehmotných kulturních památek agentury UNESCO, bychom raději zvolili slovo provizorně obědvajícími.
Jídelní vozy s obsluhou jsou v této části světa totiž spíše minulostí, dominuje fast food a plast a mikrovlnka; něco, co bychom čekali max. na provinčních vlacích typu Rakovník - Praha... Prý jde o daň za rychlost (zde tedy traťová max. 350 km/h).
Barový vůz v tomto vlaku patří k těm nejhorší v síti TGV, pokud jde o komfort - konzumace totiž je možná pouze ve stoje.
Vyzkoušeli jsme v něm jídlo Bordelaise (8,70 EUR), což je ovšem vynikající záležitost od mistra kuchaře Michel Sarran z restaurace Michel Sarran, držitele dvou hvězdiček od uznávané ratingové osobnosti MICHELIN Voyage. V rozporu s místními mravy jsme však místo vína jako nápoj k němu zvolili pivo Grimbergen blonde společnosti Grimbergen (4,50 EUR).
(Chcete-li znát tajemství přípravy jídla Bordelaise, prozradíme pouze toto (složení): žebro hovězího masa, cibule, šalotka, červené víno (ovšem BEZPODMÍNEČNĚ z oblasti Bordeaux), koňak, bílá mouka, tymián, bobkový list, olivový olej, máslo, sůl, pepř.)
Takže Bon appétit!

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: ***
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ****
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: ****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: *****
obsluha/service/service/Bedienung: *****
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: *****