Reštauráciu Kalibra spoločnosti WAGON SLOVAKIA KOŠICE na nádraží Poprad-Tatry spoločnosti Železnice Slovenskej republiky sme navštívili prvý raz dňa 18.04.2018 (viďte, prosím, našu reportáž). Okrem pochvaly sme jej vytkli i určité nedostatky (samoobslužná prevádzka, nemožnosť výberu jedla mimo obedňajšieho menu v dobe jeho ponuky, kľúče od toaliet pod dozorom personálu, bariérovosť prístupu do reštaurácie pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu a orientácie, osvetlenie socialistického designu nepríjemnej ostrej bielej farby na prístupovom schodišti, krátka prevádzková doba a hlavne absencia informácií o tejto reštaurácii v dolnej a strednej hale tejto stanice).
Rozhodli sme sa preto skoro na deň presne po polroku (dňa 22.10.2018) pre jej opätovnú návštevu, keďze sme boli zvedaví, ako na našu reportáž jej vedenie zareagovalo.
Dali sme si tentokrát jedlo Jelení guláš na víne (6,80 EUR) (s gnocchi, ozdobený i plátkom grapefruitu) zo širšej ponuky mimo obedňajšieho menu (pričom vyššie uvedené obmedzenie bohužiaľ naďalej platí; my sme si však jedlo objednali po dobe obedňajšieho menu), pivo Zlatý Bažant ´73 (1,70 EUR) spoločnosti Heineken Slovensko a víno Chardonnay (1,20 EUR) (zostal bohužiaľ chabý výber vín naďalej).
Jedlo bolo opäť vynikajúce, zvlášť s ohľadom na kombináciu s gnocchi. Personál bol identický a teda samozrejme opäť perfektný. Počasie bolo skvelé a doprialo nám fantastickú vyhliadku na veľhory Tatry. My sa však budeme teraz venovať, čo sa zmenilo v reštaurácii v súvislosti s našimi výtkami, cca polroka starými.
Samoobslužná prevádzka zostala, všimli sme si však, že v dobe mimo špičku (ktorá je tu naďalej bohužiaľ krátka) personál objednané pokrmy prinesie klientom na stôl, čo oceňujeme ako jeho ústretový krok.
Nemožnosť výberu jedla mimo obedňajšieho menu v dobe jeho ponuky (ako píšeme vyššie) bohužiaľ tiež zostala, čo je škoda, keďže širší výber ponúka lákavé jedlá (tie z obedňajšieho menu však tiež nie sú tuctové).
Kľúče od toaliet sú naďalej pod dozorom personálu; tento fakt má ovšem skôr psychologický rozmer, keďže navodzuje dojem určitej provinčnosti reštaurácie (nutno podotknúť, že naprosto nezaslúžený a zbytočný) a s ním súvisiacich asociácií (napr. ostrahy jej klientov nad svojimi vecmi pred ich krádežou apod.), platných skôr pre bufety, než vyhliadkové reštaurácie...
Prevádzková doba zostala tiež nezmenená.
Informácie o tejto reštaurácii v dolnej a strednej hale tejto stanice boli prvým náznakom pre nás, že sa predsa len niečo zmenilo k lepšiemu.
Bezbariérovosť prístupu do reštaurácie pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu a orientácie bola druhou pozitívnou zmenou, ktorú sme zaregistrovali, keďže priamo do reštaurácie sa už dá dostať výťahom, ktorý sme zo zvedavosti využili pri ceste do nej.
Osvetlenie socialistického designu nepríjemnej ostrej bielej farby na prístupovom schodišti bolo nahradené modernejším riešením, čo sme zaregistrovali, keďže sme pri odchode z reštaurácie použili pevné schodište.
Náš celkový dojem z druhej návštevy tejto reštaurácie je teda pozitívny, čomu odpovedá i naše nové hodnotenie. Súčasne sme sa po určitom zvažovaní rozhodli tejto reštaurácii udeliť našu značku kvality ako náš výraz ocenenia za snahu o zlepšenie a povzbudenie do budúcna pre jej personál. Snáď ju nájdete i Vy pri vstupe do nej.

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: *****
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: *****
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: *****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: *****
obsluha/service/service/Bedienung: *****
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ****