Dňa 17.04.2018 dostal podnik Koliba Ožďany spoločnosti Togim na odpočívadle Ožďany druhú možnosť vylepšiť si svoje meno u nás po našej predchodzej návšteve dňa 21.07.2017 (vtedy šlo o nedostatky typu fajčenie, liknavá obsluha, absencia cien v menu na webe (a ignorancia našich dopisov - prosieb o zaslanie týchto cien) a esteticky nevhodná reklama na markíze na produkt Coca-Cola).
Teraz sme si poručili iba obligátne vodu Rajec jemne perlivá (1,30 EUR) a vínny nealkoholický nápoj Vinea frizzante (1,20 EUR) spoločnosti Kofola, likér Demänovka bitter (1,90 EUR) spoločnosti St. Nicolaus, kávu Caffeé Latté (2,00 EUR); zaujal nás však nový nápoj Bentianna (med, horec a ďalších 13 bylín, hroznová šťava a tokajské víno), uvedený svojim popisom dvojjazyčne (slovensky a anglicky) na začiatku sekcie nápojov v menu zariadenia. Zaujalo nás však i to, že sa nikde nepíše cena (zdá sa, že je to nejaky zapeklitý problém tohoto zariadenia; cenu sa nakoniec obsluhe podarilo zistiť (2,90 EUR).
Aperitivy však zapôsobili a tak sme sa rozhodli nakoniec ešte pre Šmirkas (4,99 EUR) a Chlieb (0,10 EUR).
Proti našej predchodzej návšteve sa zmenilo iba to, že sa nefajčilo (a to ešte iba zásluhou vyššej moci) a že obsluha bola o niečo lepšia, no opäť bol problém privolat jej pozornosť pri platení (asi to nie je až tak dôležitý prvok pre toto zariadenie).

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: *****
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ***
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: ****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: ****
obsluha/service/service/Bedienung: ***
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ****