Ak zavítate niekedy na Slovensko, určite sa stretnete s fenoménom menom Koliba. Ide svojím spôsobom vlastne o motoresty nového typu, designom i servisom, špecializované prevažne na slovenskú kuchyňu. Je to podivuhodné, ale aj keď navodzujú dojem sieťovej záležitosti (podnikov s označením Koliba a s podobným designom nie je málo), nechovajú sa na verejnosti tak.
My sme dňa 21.07.2017 navštívili (opakovane) podnik tohoto typu Koliba Ožďany na odpočívadle Ožďany. Ten je však (s ohľadom na jeho polohu) orientovaný i na maďarskú kuchyňu, čo jeho ponuku ešte viac spestruje (a pritom neuráža, na rozdiel od inej nemenovanej reštaurácie tohoto typu na severe Slovenska, ponúkajúcej taliansku kuchyňu...).
K obedu sme si dali polievku (teda typ jedla, ktorý nie je inak vo svete bežný, lebo ten pozná iba hlavný chod) kapustnica a ako hlavný chod baraní perkelt s maslovými haluškami, furmanské halušky, šúľance s makom a ohnivé mäso v zemiakovej placke. Ako nápoj poslúžila voda Rajec jemne perlivá od spoločnosti Kofola Československo, pivo Čierny bažant od spoločnosti Zlatý Bažant a ako digestiv likér Demänovka bitter spoločnosti ST. NICOLAUS - trade.
Posedieť sa dá vnútri i vonku. Vonku však celkový regionálny a designový dojem drevenice trochu kazí markíza s reklamou na produkt Coca-Cola. Špecifickým problémom (ako aj na celom Slovensku) potom naďalej zostáva fajčenie i v interiéri a v našom prípade i tak trochu (dosť) liknavá obsluha, ktorú sme bohužiaľ museli si vždy privolať (objednať 1. kolo konzumácie, objednať 2. kolo konzumácie a odniesť použitý riad z 1. kola konzumácie, zaplatiť)...

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: *****
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: **
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: ****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: ****
obsluha/service/service/Bedienung: ***
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ****