Dňa 28.12.2017 sme za slovenskými špecialitami zašli do zariadena Koliba Stráže Zvolen na odpočívadle Stráže sever, tzn. do slovenskej to špeciality (koliba), ktorú pri našich návštevách Slovenska nemôžeme vynechať.
Dali sme si ako vždy polievku Kapustová s klobásou (1,70 EUR), hlavné jedlo Pečené bravčové stehno, kapusta, knedle (4,50 EUR), Jelenie medajlónky v zemiakovej placke (9,00 EUR), Vyprážaný pangasius (4,50 EUR) s prílohou Varené zemiaky (1,00 EUR) a Bryndzové halušky so slaninou (4,00 EUR).
Ako aperitív sme mali pálenku Bošácka slivovica (1,80 EUR) spoločnosti Old Herold, k jedlu pivo Zlatý Bažant tmavý (1,40 EUR) a pivo Zlatý Bažant svetlý (1,40 EUR) spoločnosti Zlatý Bažant, minerálnu vodu Rajec (1,30 EUR), nápoj Kofola originál (1,40 EUR) a nápoj Vinea biela (1,40 EUR) spoločnosti Kofola.
Obsluha odolávala nátlaku obedňajšej špičky, čo sa trochu prejavilo na jej kvalite, ale po opadnutiu onej špičky sme sa cítili ako skutoční hostia.

(Toto zariadenie má síce svoje stránky na sociálnej sieti Facebook, bohužiaľ však vedú sem: https://www.facebook.com/places/Veci-ktere-muzete-delat-ve-meste-Kolibe/107169779321964/?entry_point=www_redirect&is_city_guide=0 a tak mu touto cestou nemôžeme dať spätnú väzbu.)

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: *****
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ***
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: ****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: ****
obsluha/service/service/Bedienung: ****
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ****

PS:
Fotografie jedál sú síce z tohoto zariadenia, sú však iba ilustračné.