Dne 30.06.2018 jsme na nádraží Praha hlavní nádraží společnosti Správa železniční dopravní cesty vyzkoušeli další restauraci, tentokrát sítě pivovaru Krušovice - Krušovická Šalanda.
Dali jsme si vynikající Hovězí pivní gulášek "ŠALANDA", zahuštěný cibulí a podávaný s houskovým knedlíkem (225 CZK). Byl doplněn fotogenickou a zejména chutnou ostrou paprikou.
Vynikající byla i Pečená krkovice s bílým kysaným zelím a bramborovým knedlíkem (185 CZK). Bramborové knedlíky chutnaly velmi dobře, měly jemnou bramborovou chuť, která nepřebíjela chuť ostatních ingrediencí v nich. Maso bylo dobře udělané, jemné a rozpadalo se na jazyku, jeho chuť byla výborná. Omáčka měla vynikající chuť, byla dobře okořeněná a chuťově skvělá. I její konzistence byla dobrá.
Největším překvapením pro nás však byl Grilovaný losos s hráškovým pyré (295 CZK). Hráškové pyré mělo jemnou a přitom intenzivní, vyváženou chuť. Barva byla sytě hrachová. Pyré bylo ozdobeno lusky hrachu a jemnými vlákny chřestu. Ryba byla neuzená, chuťově vyvážená. Obě složky jídla byly stejně chuťově zajímavé, pyré vůbec nepřipadalo jako příloha, co má zasytit a chuťově nepřekážet. Rozhodně bylo toto jídlo vysoce nad naše očekávání (a navíc fotogenické).
Chuť k jídlu jsme si udělali i díky nabídce jménem Degustace piva (99 CZK). Šlo o 6 vzorků piv (Krušovice tankové 11 °, Krušovice černé, Krušovice pšeničné, Krušovice královské 12 °, Krušovice nefiltrované a Krušovice beránek). Oslovila nás piva Krušovice pšeničné (53 CZK) a Krušovice tankové 11 ° (51 CZK) a tak dále jsme pokračovali v konzumaci s nimi.
Víno samozřejmě též přišlo na řadu (Chardonnay) (34 CZK) a abstinenti dostali nápoj Coca-Cola (52 CZK).
Obsluha byla vynikající, což se již bohužel nedá napsat o dosti okolních hostech. Šlo zejména o cykloturisty s jednotným oděvem s nápisem Chotěšov, jejichž hlasité chování konkurovalo hlášení místního nádraží, ale i o anglicky mluvící hosty, nechápající regulaci kouření v tomto zařízení. (Jeden z cykloturistů navíc bez jakéhokoliv dotazu vyměnil poškozenou židli (která je samozřejmě negativním prvkem této restaurace) za židli nepoškozenou u jiného, nikoliv neobsazného stolu, což však korespondovalo s jeho obecně neurvalým chováním, patřícím k zařízením úplně jiného formátu.)
Již běžným nešvarem ve všech zařízeních na tomto nádraží je absence toalet v nich a tak hosté jsou odkázáni na toalety veřejné, v tomto konkrétním případě navíc dosti vzdálené a nikoliv bezplatné. Další pozoruhodností je fakt, že zde slovo zahrádka nabývá reálné podoby - hosté jsou od přednádražního prostoru fyzicky odděleni plotem a přímý vstup z něho do restaurace tak není možný. Působí to nepřirozeně, neobvykle a celkem depresivně.
PS:
Do dějin komunity Cestování na talíři/Voyager sur l´ assiette/Traveling on a plate se toto zařízení zapíše jako historicky první, ve kterém se její zakladatelé setkali osobně.

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: ***
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ****
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: *****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: *****
obsluha/service/service/Bedienung: *****
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ****