Dne 22.07.2018 jsme na nádraží Praha hlavní nádraží společnosti Správa železniční dopravní cesty opět vyzkoušeli restauraci Krušovická Šalanda sítě pivovaru Krušovice, tentokrát však prvně v naší historii formou externí, tj. s pomocí někoho z Vás, našich příznivců.
Tato restaurace soupeří o přízeň hladových na tomto nádraží, čemuž odpovídá i její cenová hladina, která s 51 CZK - 57 CZK za pivo atakuje úroveň obvyklou v zemích eurozóny.
Z jídelního lístku jsme vybrali polévku Kulajda se zastřeným vejcem (63,00 CZK) a jako hlavní chod Pečené kachní stehno s červeným zelím a bramborovým knedlíkem (206,00 CZK) a Burger z hovězího masa, zapečený se sýrem čedar a křupavou pečenou slaninou s ledovým salátem, rajčaty, okurkou, BBQ omáčkou a hranolky (225,00 CZK).
Polévka byla výtečná, jen porci malé misky bylo možné zhodnotit jako ne zcela odpovídající.
Kachně mírně chybělo dochucení a porce čtyř malých plátků bramborových knedlíků byla takřka dietní; horší známku než chvalitebný ale rozhodně neudělíme, neb jídlo bylo výborné.
Hovězí burger nezklamal. Byl šťavnatý, houska křupavá tak akorát, suroviny (čedar, slanina, zelenina) čerstvé a nešizené; byla i přiměřená porce dobře usmažených hranolků a miska BBQ omáčky. Zde není co dodat.
Pivo Krušovické 11 ° (tank) (51,00 CZK) bylo rovněž bezchybné.
Obsluha byla ochotná, příjemná, rychlá.
Prostředí bylo neméně příjemné, vytknout lze jedině dosti hlasitou hudbu (žánrem zařaditelnou místy do odpadní kategorie japonských videoher z 90. let) a chybějící toalety (je nutné chodit po schodech na veřejné, jejichž cena 20 CZK za použití je dvojnásobná proti obdobným v hlavním městě sousedního Rakouska).

PS:
Do dějin komunity Cestování na talíři/Voyager sur l´ assiette/Traveling on a plate se tedy toto zařízení zapíše nejen jako historicky první, ve kterém se její zakladatelé setkali osobně, ale i jako historicky první, ve kterém mystery shopping provedli externisté.

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: ***
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ****
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: *****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: *****
obsluha/service/service/Bedienung: ****
kvalita/qualité/quality/Qualität: ****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ****