Dňa 03.08.2018 sa nám podarilo urobiť tak trochu iný mystery shopping. Nie je totiž jednoduché ho robiť v prostredí, kde vás vedenie spoločnosti osobne pozná a k tomu spoločnosti, ktorá je naviac vašim projektovým partnerom...
Ide totiž o spoločnosť Čiernohronská železnica a o jej reštauráciu Lampáreň na nádraží Čierny Balog.
Táto reštaurácia je totiž po svojom zničení výbuchom plynu od jari opäť v plnohodnotnej prevádzke, naviac architektonicky citlivo stvárnená (doplnená samozrejme o artefakty zo železničného prostredia). Je našou cťou, že sme sa i my snažili o pomoc pri jej obnove a že teda sme mali kam v tento deň vkročiť.
Keďže však našim cieľom nie je sentiment, ale hodnotenie, pozrime sa naň!
Dali sme si jedlá Strapačky s kapustou (4,50 EUR), Bryndzové halušky so slaninou (4,50 EUR) a Vyprážaný syr s hranolkami a s tatarskou omáčkou (5,70 EUR). Zapili sme to pivom Urpiner 10 ° (1,40 EUR), vínom Tramín (0,80 EUR), nápojom Kofola (0,80 EUR) a vodou Rajec (1,00 EUR) od tej samej firmy.
Jedlá boli vynikajúce a porcie obrovské. Slabším povahám doporučujeme si objednávať detské porcie.
Zaujímavá situácia však nastala pri objednávaní si vína po jedle. Už sme si síce zvykli, že v regionoch, kde víno nie je doma, máme pri jeho objednávaní menšie problémy, keďže rozlišovacia schopnosť personálu je obmedzená iba na farbu vína (a to ešte iba na biele a červené a tak musíme upozorňovať, že existuje aj ružové a citlivo sa zmieniť i o šedom), tu sme však narazili zatiaľ na dno pri objednávaní vína, keďže žiadne nebolo uvedené dokonca ani na nápojovom liste, na ktorý list jedálny odkazoval...
My sme sa však nedali a tak sme sa na rovinu spýtali, či skutočne nie je v ponuke.
Bolo.
Bolo... biele a červené...
Síce červené bolo (s ohľadom na tropické teploty i v tomto regióne) iba prehriate (na čo sme boli avšak predom upozornení) a bieleho bol nedostatok, ale bolo. Nechápeme teda, prečo v ponuke nebolo.
Naše celkové výsledné hodnotenie teda vypadá takto:

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: *****
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ***
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: *****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: ****
obsluha/service/service/Bedienung: ****
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ***

PS:
Toalety nie sú súčasťou ani tejto reštaurácie, sú k dispozícii na 1. nástupišti stanice.