Dne 15.08.2017 jsme opět navštívili restauraci Le Train Bleu na nádraží Paris - Gare de Lyon společnosti SNCF, tentokrát jsme se však místo na překrásny interier zaměřili na produkty její kuchyně. Co jim říkáte?

My jsme si vybrali jako předkrm Foie gras de canard cuit maison, chutney de griottes, gelée d'hibiscus (30,00 EUR) a jako hlavní chod L' espadon plancha, légumes crus et cuits en vinaigrette citronnée, avocat comme un condiment à la coriandre fraîche (40,00 EUR) a L' agneau gigot de nos régions rôti, servi à la tranche, gratin de pommes de terre à la fourme d'ambert (39,00 EUR). Jako desert nesměla samozřejmě chybět místní kuriozita Le Baba au rhum, punch aux agrumes, chantilly vanillée (18,00 EUR). Jako nápoj muselo být samozřejmě víno, konkrétně Blaye Côtes de Bordeaux AOC (11,00 EUR) a Coteaux d'Aix-en-Provence (11,00 EUR). Ve všech případech se jednalo o vynikající záležitost a tak naše značka kvality právem poputuje sem.

PS:
Voda z vodovodu a pečivo jsou podávány dle francouzských zvyklostí automaticky a zdarma. Fotografie jídel jsou sice z tohoto zařízení, jsou však pouze ilustrační.

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: *****
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: *****
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: *****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: *****
obsluha/service/service/Bedienung: *****
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: *****