Přístavní restauraci jsme navštívii dne 11.07.2018. Jelikož byl večer, měli jsme možnost vyzkoušet i kuchyni. Samozřejmě nezklamala; ostatně, podívejte se na restauraci Le Victoria v přístavu Saint-Quay-Portrieux, nacházející se přímo pod jeho kapitanátem, s námi.
Jako předkrm jsme zvolili Ballotines de foie gras de canard maison avec chutney maison (14,00 EUR) a Gratiné de Saint Jacques à la Nantaise (14,50 EUR). Jako hlavní chod posloužila jídla Les moules de Bouchot roquefort (9,80 EUR) s Frites (3,20 EUR), Saint Jacques juste pôelées jus de crustacés et risotto parmesan (22,50 EUR), pizza Némo (tomate, saumon fumé, coquine Saint Jacques, crevettes, crème, mozzarella, origan) (15 EUR) a pizza Etna (tomate, merguez, chorizo, oignons, poivrons, mozzarella, origan) (12,50 EUR).
Zapili jsme to místní nápojem Breizh Cola (3,40 EUR) (Breizh značí v místní řeči Bretagne), nápojem Schweppes (3,40 EUR), pivem Affligem blonde (7,00 EUR) a vínem Merlot rosé (4,50 EUR).
Nezbývá nám jinak, než tuto kuchyni označit za vynikající záležitost. Např. risotto bylo z divé rýže a bylo excelentní. Velice zajimavé bylo i ono chutney - bylo z mořských řas. Pizza, pokropená olivovým olejem s naloženými chilli papričkami též chutila dobře (jen nás zarazily neočištěné krevety v ní).
Sem poputuje naše značka kvality.

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: ****
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ****
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: *****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: *****
obsluha/service/service/Bedienung: ****
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: *****