Dne 30.09.2018 naším cílem byla horní stanice lanovky Port Estacion de Montjuic ve městě Barcelona, jejíž integrální a neodmyslitelnou součástí je restaurace Miramar Restaurant Garden & Club.
Jak krásnou vyhlídku poskytuje, je patrno z přiložené fotografie. Proč schází fotografie jídla, které poskytuje kromě vyhlídky rovněž a které jsme si též objednali, se dozvíte vzápětí...
Objednali jsme si kávu Café doble (2,80 EUR), pivo San Miguel (4,20 EUR) a jídlo Pizza 4 estaciones (tomate especiado, mozzarella, orégano, olivas, champiñones y jamón dulces) (10,80 EUR).
Pivo a káva byly doručeny sice relativně brzy, ale jídla jsme se nedočkali ani po 30 min. čekání. Připisovali jsme to přetlaku hostů, neb personál absolutně nestíhal nedělní nával, což bylo patrno i z toho, že barový pult byl v obložení použitého nádobí, které nikdo nestíhal odklidit, místo toho, aby lákal svou nabídkou nápojů.
Když jsme se rozhodli urgovat naši objednávku jídla v zemi, kde základním kulturním stavem je zásadně nespěchat, zjistili jsme, že na ni obsluha totálně zapomněla.
Jelikož jsme se nedočkali omluvy a ani návrhu řešení této situace, rozhodli jsme se náš pobyt v tomto zařízení ukončit s tím, že vyplatíme pouze zkonzumované položky, tj. pouze kávu, neb pivo nedotčené čekalo na jídlo, ke kterému bylo určeno. Tento náš návrh řešení vzniklé situace se ovšem absolutně nepozdával personálu, nicméně na konec ustoupil, aniž by však uznal jakékoliv své pochybení.
Dle toho vypadá i naše hodnocení:

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: *****
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: *
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: *
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: **
obsluha/service/service/Bedienung: **
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ***