Dne 29.01.2018 jsme neplánovaně zavítali na nádraží Praha-Smíchov společnosti Správa železniční dopravní cesty. Jelikož byla doba oběda, spojili jsme příjemné s užitečným a navštívili jeho restauraci Oáza.
Nutno říct, že jsme snad ani nebyli překvapeni, že i po tolika letech od její poslední návštěvy jsme ji poznávali jako starou známou... či designem, či chováním obsluhy, či úrovní kuchyně a tak téměř jediné rozdíly byly způsobeny pouze vnějšími vlivy - zákazem kouření (tento detail ještě webové stránky této restaurace ovšem nezohledňují...) a povinností elektronické evidence tržeb (zde jsme ovšem jako v JEDINÉM zařízení z mnoha během našich návštěv České republiky nedostali žádný doklad o platbě a jediným dokumentem na památku je tak starý známý lísteček s "čárovým kódem EAN", jak říkáme čárkám, značícím počet zkonzumovaných (např.) piv.
Dali jsme si jídlo z poledního menu. Nebyl to sice náš plán, bylo nám spíše jako poslední možné z původně nabízených vnuceno, ale nelitovali jsme - Kuřecí maso s houbami a bambusem (89,00 CZK) bylo skvělé, byť na to, že to bylo jídlo asijské kuchyně (což je tedy též novinka proti letem dávnominulým), bylo málo ostré. To nás však v této části světa nepřekvapuje; vyřešili jsme to obligátním způsobem - ostrou omáčkou Sriracha, kterou jsme dostali k dispozici.
Zapili jsme to pivem Staropramen nefiltrovaný (30,00 CZK; webové stránky restaurace však uvádí cenu 29,00 CZK) a pak zkusili místní stolové víno (30,00 CZK).
Na základě výše uvedeného snad tak nikoho nepřekvapí naše celkové hodnocení.

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: ***
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ***
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: ****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: **
obsluha/service/service/Bedienung: **
kvalita/qualité/quality/Qualität: ****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ***

PS:
S ohledem na naši ranní návštěvu kavárny Cafe Coffee Day CZ na nádraží Praha hl. n. nás napadla otázka, či řeka Vltava nedělá nějakou kulturní hranici...