Dňa 04.08.2018 sme hodnotili samoobslužnú reštauráciu Viva na diaľničnom odpočívadle Tekovské Nemce, ktorá je súčasťou čerpacej stanice OMV čerpacie stanice Slovensko (OMV už sme raz hodnotili, ale na čerpacej stanici Beroun sever).
Ide teda o typizovanú záležitosť OMV/Viva, pokiaľ ide o design, nie však, pokiaľ ide o ponuku kuchyne či ceny. My sme si však bohužiaľ až pozde uvedomili, že tu nie sme odkázaní len na produkty rýchleho občerstvenia a tak budeme musieť tunajšie teplé jedlá hodnotiť inokedy. Asi zapracovali tropické teploty...
Dali sme si totiž len novinku sandwich Pastrami s kyslou uhorkou (6,98 EUR), Panini prosciutto (2,59 EUR) a Viaczrnné chorizo pikant (1,59 EUR), kávu Espresso (1,50 EUR) a Espresso Macchiato (1,40 EUR), vodu Rajec (0,99 EUR) spoločnosti Kofola a pivo Smädný mních (0,99 EUR) a Šariš 10 ° (1,09 EUR) spoločnosti Šariš - Srdcom východniar.
Plnú kvalitu výše uvedených jedál však môžeme len tušiť - aj keď nám bolo personálom iniciatívně ponúknuté ich ohriatie v mikrovlnnej rúre, už ich krátky (asi polminútový) pobyt v nej dával tušiť, že čosi nebude v poriadku, čo sa ukázalo ako obava opodstatnená - vo všetkých prípadoch sme dostali na tanier pokrmy studené (pričom sa jedná o opakovaný jav v tomto zariadení...).
Naše hodnotenie teda vypadá takto:

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: ****
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ***
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: ****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: ****
obsluha/service/service/Bedienung: ****
kvalita/qualité/quality/Qualität: ***
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ***