Dne 17.09.2018 provedli opět naši externisté mystery shopping a sice v letadle společnosti Austrian Airlines (let OS0227 Wien - Berlin Tegel).
Zatímco kdysi obvyklá nabídka standardního občerstvení na palubách letadel se u většiny dopravců stále ztenčuje a dnes zejména u krátkých evropských letů obnáší jen oplatku či malý snack (a nápoje), má cestující u některých aerolinií možnost si dokoupit příplatkové občerstvení.
Zde u cateringové společnosti DO&CO čítá nabídka celkem 9 různých jídel (v průběhu roků se zčásti obměňuje), z nichž tentokrát vzhledem k brzké ranní hodině letu zvolili tzv. teplou (anglickou) snídani Frühstück (miska čerstvého chlazeného ovoce, ovesná kaše a neméně čerstvá míchaná vajíčka se slaninou, brambory, opečenými rajčaty a žampiony nedává jakýkoli prostor pro jiné hodnocení než jako bezchybné). Za zcela přijatelnou cenu 15,00 EUR dostane cestující hodnotnou snídani, která jej k naprosté spokojenosti zasytí téměř na celý zbytek dne - o servírování na porcelánových talířích (resp. plechové pánvi) a tudíž dokonalém zážitku v desetikilometrové výšce ani nemluvě.
Tomu odpovídá i naše hodnocení.

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: ***
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: *****
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: *****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: *****
obsluha/service/service/Bedienung: *****
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: *****