Dňa 24.07.2017 sme dostali možnosť prvýkrát otestovať podnik Panoráma na železničnej stanici Košice spoločnosti Železnice Slovenskej republiky po modernizácii výpravnej budovy tejto stanice spoločnosťou RAIL Group (Achiles Slovakia).
Táto reštaurácia (ako celá výpravná budova) sa zbavila svojich vonkajších znakov socialistickej architektúry a designu (a zatiaľ i štátnej údržby...), pričom zhodnotenie tohoto redesignu bolo hlavným dôvodom našej návštevy. Samozrejme sme boli zvedaví i na to, či so zmenou vizuálnych prvkov podniku korešponduje i zmena chovania sa personálu k hosťom (stručné zhodnotenie toho si môžete prezrieť nižšie).
Dali sme si polievky Držková polievka (2,10 EUR) a Fazuľová polievka s údeným mäsom (1,80 EUR) a k tomu Chlieb (0,50 EUR) a ako hlavný chod Stroganov z kuracích pŕs (4 EUR) s prílohou Dusená ryža (1,00 EUR) a Fazuľový guláš s bravčovým mäsom s prílohou Chlieb (3,90 EUR) a Miešaný šalát (1,20 EUR). Zapili sme to čapovaným pivom Čierny Šariš (1,10 EUR) spoločnosti Pivovary Topvar.
Kto má rád kuchyňu, bežnú na Slovensku, sklamaný neodíde. Zaujala nás však absencia vín z blízkej Tokajskej vínnej oblasti v tomto podniku.
Bonusom tejto reštaurácie je výhľad z nej aj na vlaky v stanici (odtiaľ má názov), čo kompenzuje jej polohu mimo hlavné smery prúdov cestujúcich na prízemí. Na romantickú večeru ako u jej kolegyne na nádraží Paris Gare de Lyon to síce vhodné miesto nie je, ale cestujúcim (ak prekúsnu aj reklamný smog pri ceste k nej cez dve podlažia) ju určite môžeme doporučiť.

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: *****
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ***
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: ****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: ****
obsluha/service/service/Bedienung: ***
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ***