Dne 20.12.2018 pokračovala naše exkurze po restauracích veřejné osobní dopravy zemí Visegrádské čtyřky opakovanou návštěvou restaurace Potrefená husa společnosti Staropramen na nádraží Praha hlavní nádraží společnosti Správa železniční dopravní cesty. Na rozdíl od jiných restaurací této sítě tato je však nádražní, čemuž odpovídá i umístění odjezdových tabulí vlaků nad barem. Její nevýhodou je ovšem absence toalet, která je řešena náhradním způsobem - využitím toalet nádraží, nacházejících se o podlaží výše.
S ohledem na roční období (a nezvyk zde využívat venkovní vytápění) jsme ani tentokrát nemohli využít služeb předzahrádky restaurace. (Navštívili jsme ji totiž téměř přesně po roce a tak jsme tedy byli zvědavi, co se ode dne 22.12.2017 v ní změnilo a jak.)
Dali jsme si opět Pivovarský hovězí gulášek (s variací knedlíků, feferonkou a cibulkou) (207,00 CZK) (mírný nárůst ceny proti 198,00 CZK z předešlé návštěvy), pivo Leffe bruin (101,00 CZK) (výrazný nárůst ceny proti 75,00 CZK z předešlé návštěvy) a víno Chardonnay (44,00 CZK) (výrazný nárůst ceny proti 36,00 CZK z předešlé návštěvy). Náš mystery shopping jsme uzavřeli vínem Tramín červený (340 CZK), jediným nikoliv suchým v nabídce restaurace.
Kromě nárůstu cen bylo další nepříjemnou změnou zpoplatnění využití výše uvedených toalet, související dle slov personálu se změnou jejich provozovatele.
Pokud jde o personál, velkou měrou přispěl k naší velké spokojenosti s návštěvou této restaurace bez ohledu na výše uvedené nepříjemné změny. Ocenili jsme jeho velice vstřícné chování, projevující se (nejen) v ochotě např. modifikace přílohy k výše uvedenému jídlu (bramboráčky místo knedlíků).
I díky němu tak naše hodnocení vypadá tak, jak vypadá a restaurace má tedy u svého vstupu již též umístěnou naši značku kvality.

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: ****
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ****
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: ****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: ****
obsluha/service/service/Bedienung: ****
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ****