Dne 26.07.2018 náš mystery shopping zasáhl společnost STUDENT AGENCY, konkrétně její autobus linky 102903 24 na trase Wien Flughafen - Bratislava Mlynské Nivy, jezdícím pod obchodní značkou RegioJet.
Nepopíráme, že se jednalo o neplánovanou jízdu, neb předchozí spoje konkurenčních dopravců v této trase byly kompletně vyprodány (my jsme se navíc potřebovali dopravit až na letiště Bratislava, kam tato společnost bohužel nezajíždí.
Díky tomu jsme ovšem mohli vyzkoušet pohostinnost/catering tohoto dopravce, s kvalitou kteréhož jsme měli dosud zkušenosti pouze z jeho vlaků. Rovněž jsme tím pádem premiérově vyzkoušeli catering dopravce autobusového.
S ohledem na omezený čas, který jsme na této trase měli k dispozici, jsme si objednali pouze nápoje - kávu Cappuccino (0,00 EUR) a pivo Litovel Premium (0,80 EUR). Bohužel nám bylo sděleno, že na této lince se pivo neprodává, což je prý jasně uvedeno v letáku palubního menu či na monitoru zábavného portálu, kterým jsou i tyto autobusy vybaveny. Překvapilo nás sice, že existuje takovéto omezení, nicméně zejména jsme upozornili, že leták tvrdí pravý opak (můžete vidět ve fotodokumentaci).
Náhradním nápojem se tedy stala voda Rajec (0,50 EUR) společnosti Kofola, což nám po dnu s tropickými teplotami 37 °C přišlo celkem vhod.
Mrzí nás, že obsluha nebyla dostatečně informována o nesrovnalostech v nabídce, neb jinak bychom neměli (kromě tedy onoho omezení nabídky piva) co vytknout - nadčasový design Irizar autobusu (včetně interieru), palubní zábavný portál, rozsah palubních služeb atd. nabízí úplně jiný rozměr cestování, který není samozřejmostí ani u dálkových linek jiných dopravců. Ceny z nabídky cateringu jsou přitom velmi příjemné.
Zde je naše hodnocení:

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: *****
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: ***
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: *****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: ****
obsluha/service/service/Bedienung: ****
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ***