Dnem 19.12.2018 jsme zahájili naše sváteční tažení po cateringu veřejné osobní dopravy třech zemí tzv. Visegrádské čtyřky. Tou první byla Česká republika, konkrétně její hlavní město Praha a jeho vzdušná brána - letiště Václav Havel Praha společnosti Letiště Praha, na kterém jsme vyzkoušeli služby restaurace U Václava společnosti Lagardère Travel Retail.
Jedná se o konceptovou restauraci společnosti Pilsner Urquell s jedinečným prostředím s inspirující originální atmosférou. Její interiér je laděn do atmosféry restaurací z dvacátých let pomocí dobových novin a reklamních cedulí na stěnách, dřevěným obložením a jedinečným měděným výčepem.
My jsme si zde dali samozřejmě pivo Plzeňský Prazdroj (99,00 CZK) a Velkopopovický Kozel tmavé (89,00 CZK) k hlavnímu jídlu Svíčková na smetaně (149,00 CZK) (kterým jsme tím pádem začali náš "zdravý" půlměsíc v této části světa). Koncept restaurace jsme však poté narušili vínem Vlašský ryzlink (59,00 CZK).
Uvítání se střední Evropou se nám celkem líbilo a tomu odpovídá i naše hodnocení (příště se však pokusíme více vyzkoušet kreativitu zdejší kuchyně).

Hodnocení/Évaluation/Evaluation/Bewertung Cestování na talíři/Voyager sur l´assiette/Traveling on a plate:

prostředí/ambiance/ambience/Ambiente: *****
výkonnost/efficacité/efficiency/Wirksamkeit: *****
čistota/propreté/cleanliness/Sauberkeit: *****
zdvořilost/courtoisie/courtesy/Höflichkeit: *****
obsluha/service/service/Bedienung: *****
kvalita/qualité/quality/Qualität: *****
čerstvost/fraîcheur/freshness/Frisches: *****
tvořivost/créativité/creativity/Kreativität: ***